Technické SEO

  • Blog

Co je to technické SEO? Jde o základní prvek optimalizace webu. Obsah vašeho webu je sice důležitý a návštěvníky vašich stránek zajímá nejvíc. Nicméně i obsahem vyšperkovaný web je k ničemu, pokud je technicky špatně nastavený. Abyste tomu zabránili, je potřeba vyšperkovat i technické SEO neboli zajistit, aby byla správně nastavena vaše optimalizace webu.
Díky správně nastavené optimalizaci pak bude pro vyhledávače snazší procházet a následně indexovat vaše webové stránky se vším jejich obsahem. A to v důsledku přinese příjemný zážitek návštěvníkům vašeho webu a tím i prospěch vám samotným.


Technická optimalizace webu zahrnuje celou řadu jednotlivých aspektů, které se musí dokonale vyladit. Při samotném provozu stránek se objevují stovky technických problémů, a ne všechny vyžadují vaší reakci a řešení. Jsou ale takové, které ignorovat nemůžete. Pro technické SEO je jejich nefunkčnost kritická. Když zvládnete tyto klíčové prvky technické optimalizace webu nastavit správně, bude to pro vás a vaše stránky znamenat zásadní plus. O jaké hlavní oblasti jde? Je jich mnoho, ale mezi ty nejdůležitější patří těchto osm:

  1. Rychlost webu
  2. Průchodnost a indexace stránek
  3. Nastavte si na stránkách crawl budget neboli rozpočet na procházení
  4. Struktura stránek
  5. SSL certifikát
  6. Spolupráce webu s mobilem
  7. Strukturovaná data na vašich stránkách
  8. Duplicita webu

Copyright © 2023     

Ochrana osobních údajů