Podvodné metody optimalizace webu

  • Blog

Cílem některých stránek je zvýšit svoji návštěvnost podvodnými způsoby. Tento krok snažící se oklamat boty je vyhledávači penalizován.

Mezi podvodné metody patří:

Skrytý text – na stránku se umístí blok textu, který návštěvník neuvidí a to zpravidla ve stejné barvě písma jako je pozadí stránky.

Cloaking jedná o podstrčení dvou odlišných stránek, jedné botovi a druhé naprosto odlišné návštěvníkovi.

Keyword Stuffing – jde o tzv. „přecpání“ stránek klíčovými slovy. Stránka se pak stává chaotickou a nepřehlednou a snadno se vystavuje penalizaci.

Tajné přesměrování – stránka rozpoznává, kdo na ní přichází a podle toho se chová. Vyhledavač obsah takové stránky zaindexuje, pokud přijde uživatel, nastává přesměrování na odlišnou stránku.

Odkazové farmy – v tomto případě dochází k vzájemnému přesměrovávání mnoha stránek k sobě navzájem, jedná se až o stovky odkazů.

Doorway stránky – i zde jde o obsahově prázdné stránky, které jsou jen plné odkazů na koncový web a klíčových slov. Praktická hodnota webové stránky je ale nulová.

Duplicitní obsah – ačkoliv stránky www.stranka.cz jsou odlišné od stránky www.stranka.cz/index.php , v zásadě jde ve vyhledávačích o duplicitní stránky. Ačkoliv nejde o přímo zakázanou praktiku, vyhledávače se snaží minimalizovat takové stránky.

Copyright © 2023     

Ochrana osobních údajů