Místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš přivítal v Praze místopředsedkyni Evropské komise Margrethe Vestager 

Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš dnes přijal místopředsedkyni  Evropské komise Margrethe Vestager.  Probírali spolu nejžhavější témata současnosti, mezi které patří především příprava českého předsednictví v Radě EU a prioritní oblasti v digitalizaci.  Během jednání se shodli, že je nutné zintenzivnit práci na budování evropské digitální identity a digitální peněženky, díky níž budou moci naši občané rychleji a komfortněji využívat digitální služby. 

Českou republiku čeká od července 2022 už druhé předsednictví v Radě Evropské unie. V oblasti digitalizace proto ČR převezme řadu legislativních i nelegislativních iniciativ, které mohou výrazně ovlivnit fungování digitální ekonomiky a společnosti v ČR a EU. Vicepremiér Bartoš proto seznámil komisařku Vestager s klíčovými tématy pro ČR v této oblasti a pozval ji na hlavní konferenci českého předsednictví, která se uskuteční začátkem listopadu v Praze. 

IvanBartos MargretheVestager jidlo„Žijeme v digitální době, a proto považuji za více než důležité, abychom kladli opravdu velký důraz na budování a zejména i na ochranu digitální infrastruktury. Ta musí být dobře zabezpečena proti kybernetickým a jiným útokům, kterých jsme bohužel v minulosti byli svědky například u nemocnic a některých ministerstev. Díky covidové pandemii se naléhavost kybernetické bezpečnosti ještě zvýšila,“ upozorňuje ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš a dodává, že Česká republika klade důraz na digitální transformaci a vývoj digitálních služeb pro občany na národní i evropské úrovni. „Vítáme proto revizi evropské digitální identity #eID a návrh digitální peněženky, které můžou těžit na úspěchu s digitálním covid pasem EU,“ doplnil.

Ministr a komisařka rovněž hovořili o posilování transatlantické spolupráce a budování globálních partnerství, které umožní otevřenost Evropské unie. Zmíněna byla role loni ustanovené Rady pro obchod a technologie (Trade and Technology Council), na jejíž aktivitách se komisařka Vestager podílí. 

Copyright © 2023     

Ochrana osobních údajů