Instagram podporuje bezpečnost účtů novými opatřeními

instfrCílem Instagramu je rozvíjet účinná opatření, aby účty všech uživatelů sociální sítě byly v bezpečí. Připomíná základní bezpečnostní nástroje a zároveň seznamuje s novými funkcemi.


Hlavní věc, kterou může každý udělat, je vytvoření silného hesla a povolení dvoufaktorového ověřování. Uživatel také může kdykoli zkontrolovat a zvýšit bezpečnost svého účtu dokončením kontroly zabezpečení Instagramu.
Kromě těchto dosavadních nástrojů Instagram přichází s novými funkcemi, které pomohou udržet účty lidí v bezpečí a nabídnou jim řešení, pokud ztratí přístup k účtu.

Pro podporu účtů, které mají problémy s přístupem nebo mohly být napadeny hackery, byl vytvořen Instagram.com/hacked – nový, komplexní cíl, který mohou uživatelé využít při hlášení a řešení problémů s přístupem k účtu.

Pokud se nemůžete přihlásit ke svému účtu, zadejte na svém mobilním telefonu nebo v prohlížeči na počítači Instagram.com/hacked. Dále si budete moci vybrat, zda si myslíte, že jste byli napadeni hackery, zapomněli jste heslo, ztratili přístup k dvoufaktorové autentizaci nebo zda byl váš účet deaktivován. Následně budete moci provést kroky, které vám pomohou znovu získat přístup k vašemu účtu.

inst 1

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                               

Zdroj: Instagram

Protože ztráta přístupu k instagramovému účtu může být stresující, je zajištěno, aby bylo k dispozici více možností, jak získat své účty zpět.

Před rokem Instagram začal testovat řešení, kdy mohou uživatelé požádat své přátele o potvrzení jejich identity, a tím jim pomoci znovu získat přístup ke svému účtu. Funkce už je nyní dostupná pro všechny. Pokud zjistíte, že nemáte přístup ke svému účtu, vyberete si dva ze svých přátel na Instagramu, aby ověřili vaši identitu. Díky tomu můžete získat svůj účet zpět.

inst 2

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Instagram

Zabezpečení vašeho účtu

Kromě nové podpory účtu a metod obnovy se testují způsoby, jak zabránit útokům hackerů dříve, než k nim dojde. V první řadě dochází k odstraňování účtů, které automatizované systémy považují za škodlivé, včetně těch, které se vydávají za jiné, což je v rozporu s pokyny pro komunitu. Dále se testuje odesílání varování, pokud Vás chce sledovat účet, který je podezřelý, že se vydává za někoho jiného.

inst 3

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Instagram

Dalším opatřením je zobrazení modrého odznaku pro ověřené účty. Tímto způsobem můžete rychle určit, zda je účet, se kterým komunikujete, autentický. Kromě Profilů můžete nyní vidět ověřené modré odznaky ve Stories a DM a již brzy ve Feedu.

inst 4

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Instagram

V případě, že se budete chtít dozvědět více o nejnovějších bezpečnostních opatřeních Meta, můžete navštívít Meta Newsroom. Pokud se chcete dozvědět více k tématu, jak zabránit podvodům na Instagramu, navštivte centrum nápovědy Instagramu.

Správa sociálních sítí

 

 

 

 

Copyright © 2023     

Ochrana osobních údajů