• Titulní stránka
  • Aktuality
  • Google významě podpoří digitalizaci a digitální inkluzi v České republice. V rámci svého programu poskytne přes 80 milinů korun

Google významě podpoří digitalizaci a digitální inkluzi v České republice. V rámci svého programu poskytne přes 80 milinů korun

 digiBěhem digitálního týdne českého předsednictví EU představila Google.org, charitativní odnož společnosti Google, svůj záměr věnovat v následujících dvou letech tým odborníků a více než 80 milionů korun pro rozvoj digitalizace, digitální inkluze a vzdělávání v oblasti digitálních dovedností. Iniciativa bude mít i příznivý vliv na českou ekonomiku.


„Digitální ekonomika představuje pro Česko obrovský potenciál. Pokud podpoříme sektor e-commerce a informačních technologií, můžeme podle nedávné studie společnosti McKinsey do roku 2030 očekávat navýšení ročního HDP Česka až o 360 miliard korun. Je ale naší odpovědností zajistit, aby byly digitální svět a technologie dostupné opravdu pro všechny,” sdělil ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.


Jako službu veřejnosti umožňuje Google.org svým expertům pracovat až půl roku na plný úvazek pro určenou organizaci. Zajímá se například o společnosti zaměřené na digitální inkluzi, neboli, zjednodušeně řečeno, rozvýjení schopnosti populace efektivně využívat možností digitálního světa. Dále Google.org podpoří aktivity zaměřené na urychlení zavádění digitálních technologií. Vybrané projekty v rámci iniciativy Google.org Impact Challenge obdrží grant a minimálně jednomu z nich dá Google k dispozici až na půl roku své zaměstnance z řad produktových manažerů, softwarových inženýrů, nebo designérů.


„Iniciativu Google.org Impact Challenge podporuji a těší mě, že se firma Google v Česku rozhodla masivně podpořit projekty na podporu digitální inkluze a vzdělávání v oblasti digitálních dovedností - a ještě navíc vybranému projektu poskytne své experty. Budu se zájmem sledovat, jaké projekty se do výzvy přihlásí,“ uvedl Ivan Bartoš.


Úspěšné přihlášení je možné realizovat do 20. ledna 2023 přes internetovou stránku g.co/impactchallenge/czechia. Jména vybraných organizací budou ohlášena ve druhé půli roku 2023.


„Díky investicím do digitalizace a digitální gramotnosti obyvatel mohou země lépe reagovat na krize a tlumit jejich dopad na své hospodářství. Cílem výzvy je pomoci organizacím, například z neziskového sektoru, a sociálním podnikům zajistit všem bez rozdílu přístup k příležitostem digitální doby. Je důležité, aby nikdo nezůstal pozadu - ať už jde o starší osoby, lidi se zdravotním postižením a další skupiny, které mohou mít přístup do digitálního světa stále komplikovaný. Těšíme se na podporu projektů, které využívají technologie k tomu, aby tyto překážky v Česku pomohly odstranit,” uvedl Rowan Barnett ředitel Google.org pro region Evropy, Středního východu a Afriky.

Copyright © 2022     

Ochrana osobních údajů