Pomáháme uprchlíkům najít užitečné informace ve Vyhledávání a na Mapách

Invaze na Ukrajinu způsobila obrovskou humanitární krizi. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) už své domovy opustilo více než 3 miliony Ukrajinců a OSN varovala, že by tento počet mohl v příštích týdnech a měsících vzrůst až na 5 milionů lidí. V té souvislosti nově umožňujeme firmám a hotelům ve vybraných evropských zemích, včetně Česka a Slovenska, vkládat do Firemních profilů ve Vyhledávání a na Mapách informaci o typu pomoci, kterou lidem z Ukrajiny poskytují. Tato místa pak v následujících týdnech bude možné jednodušeji najít.

Ve světě je vidět obrovská míra solidarity. Lidé se zapojují do sbírek, zásobování nejrůznějším materiálem, dobrovolnictví, nabízejí uprchlíkům dopravu či ubytování. Pozadu nezůstávají ani majitelé hotelů, firem a restaurací, kteří nabízejí Ukrajincům některé služby zdarma nebo se slevou.

Abychom pomohli rostoucímu počtu uprchlíků v regionu, dáváme nově místním hotelům a firmám možnost ve Vyhledávání a v Mapách Google informovat o tom, že těmto lidem poskytují pomoc. Majitelé hotelů mohou ve Firemním profilu uvést, že nabízejí ubytování zdarma nebo se slevou. Podniky mohou přidat informaci, že nabízejí například bezplatné zboží nebo služby, práci pro uprchlíky, dopravu nebo že uvítají pomoc dobrovolníků. Více informací o poskytované pomoci je možné do Firemního profilu vložit i formou příspěvku. Jakmile tyto informace v následujících týdnech shromáždíme, umožníme lidem tato místa co nejrychleji ve Vyhledávání a na Mapách najít.

informace uprchlici

Možnost přidávat informace o pomoci lidem z Ukrajiny je k dispozici pro podniky a hotely ve více než dvaceti evropských zemích, včetně Česka a Slovenska. Další informace o tom, jak přidat příspěvek na Firemní profil, najdete na stránce podpory Map Google. Doporučujeme majitelům podniků, aby se ujistili, že informace v jejich Firemním profilu jsou aktuální. Zvážit také mohou využití Překladače Google, díky kterému mohou své příspěvky o poskytované pomoci přeložit do ukrajinštiny. Překladač může být užitečný i při přímé komunikaci s uprchlíky - využít lze například překlad konverzace v reálném čase.

Copyright © 2022     

Ochrana osobních údajů