24. 2. 2021

Zdroj:  Google official Blog Česká republika

Dnešní generace starších školáků a teenagerů již v online prostředí vyrostla. Je v tomto prostředí zvyklá studovat i bavit se. Víme, že každá rodina má k používání technologií, internetu a mobilů jiný přístup. Dlouhodobě proto investujeme do ochrany rodin a dětí na YouTube – například spuštěním ryze dětské aplikace, zlepšením ochrany soukromí dětí na YouTube, omezením některých funkcí a zdokonalením věkového omezení. Dnes oznamujeme brzké spuštění nového produktu pro rodiče, kteří věří, že jejich školáci jsou již připraveni začít objevovat YouTube, ale stále si chtějí ponechat nad tímto objevováním určitou míru kontroly. 


Celý článekV úterý 9. února 2021 se koná Den bezpečnějšího internetu. 

Do celosvětové kampaně je zapojeno i Ministerstvo vnitra společně s Policií ČR a prostřednictvím vlastních i mezinárodních projektů se zásadně podílí na zvýšení povědomí o nebezpečí online aktivit a prevenci kriminality v kyberprostoru.
Celý článek

Seznam.cz spouští službu Seznam Premium, která uživatelům přinese videoobsah bez reklamních spotů

9. 2. 20121

Česká internetová jednička ode dneška nabízí všem svým uživatelům novinku v podobě služby Seznam Premium. Ta přináší možnost sledování videoobsahu na službách Seznamu bez reklam a získání statusu „Premium člena“. Seznam Premium bude zpoplatněné – lidé si mohou objednat roční předplatné za 339 korun.  

    Celý článek